Çözümümüz

İple ilk gerçek yüz gerdirme

KALICI ASKI İPİMİZ INFINITE-THREAD®

Infinite Thread’in CE sertifikası, Fransız onaylama kurumu LNE/GMED tarafından verildi. Katı kuralları olan bu belgelendirme, kalitesinin ve de Avrupa standardlarına uygunluğunun bir kanıtıdır. 

Polyester Orta İplik
Vücuda uyumlu malzeme,tıp'da 50 yıldan fazladır kullanılıyor,25 Newton'dan daha fazla bir kopma mukavemeti sergiliyor.
Silikondan Kaplama Katı
Vücuda uyumlu malzeme, tıpda 50 yıldan fazladır kullanılıyor, minimal fibröz oluşturuyor. Her 1,5 mm'de bir 4'lü çentik grupları oluşturulmuştur.
"8 bölge" Çentik Patentli
Her 4'lü çentik grubu, dokuyla maksimum bağlantı kurma sağlasın diye, bir önceki ve bir sonraki gruba göre 45 derece dönük durumda yer alır.
Zoom in
Dönmeyen Çentik Patentli
Çentiklerin konik şekli,herhangi bir kancanın geri kırılması olmadan, çok önemli bir sarkıklık için bile optimal etkinlik sağlar
Zoom in
Hassalık
Çentik uçlarının yuvarlatılmış şekli,0,5mm'den küçük boyutları ve silikon bileşimleri, Infinite-Thread'i yumuşak ve hastanın dokusunu örselemeyen özellikte (atravmatik) yapar.
Basitleştirilmiş Uygulama
Bakışta görmesini kolaylaştırmak için siyah ile işaretlenmiş ve Infinite-Lift lupundan geçirilmesini kolaylaştırmak için oluşturulmuş çentiksiz bölgedir
Uzun Ömürlü Etkinlik
Vücut ısısında veya mekanik stres altında biyomalzemelerde uzama olmadığından zamanla gerginlik kaybı olmaz.
Kişiye Özel Hassasiyet
İpliğin esnekliği, hastanın yüzündeki hareketleri kusursuz bir şekilde takip etmesini sağlar. Buna ek olarak tıbbi olarak gereksiz olan elastikiyet eksikliği,daha basit,daha kesin ve daha hızlı bir konumlandırma sağlar.
Mutlak Gizlilik
Infinite-Thread'in çapı sadece 1,4mm'dir ve bu da onu, hastanın cildi altında görünmez ve hissedilmez yapar.
Yerinin Kolay Saptanması
ipliğin mor rengi ve ultrason sistemlerde görünürlüğü,cilt altından geri çıkartılması durumunda, yerinin kolay saptanmasını sağlar.
Garantili Geri Çıkartma
Biomalzemelerin vücutta yerinin kolay belirlenebilmesi ve homojenliği, Infinite-Thread'in herhangi bir zaman sınırlaması ve silikon kalıntısı olmaksızın, iz bırakmadan kolayca geri çıkartılmasını sağlar.

prosedür tekniğimiz
hassas ve kişiye özel

Bir askı ipliği, ne kadar etkili olursa olsun, kaliteli bir uygulama tekniği olmadan bir işe yaramaz. Sonuç ve dayanıklılığı uygulanan tekniğe de bağlıdır.  Bir teknik, mümkün olduğu kadar basit ve de hassas kalarak, hastanın beklenti ve ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşıladığında kalitelidir. Her hasta, beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda benzersizdir; bu nedenle, teknik duruma göre uyarlanmalıdır. Evrensel bir teknik yoktur. Öte yandan, değerlerini kanıtlamış ve sertifikalı Thread & Lift uygulayıcılarının eğitildiği teknikler var.

 

paralel teknik

Paralel teknik, pratisyeninize basitleştirilmiş bir prosedür sunar ve sonuçları daha da iyileştirirken hasta için daha az istilacı olur.

Bu gerçek bir atılımdır çünkü tekniklerin karmaşıklığının sona ermesi ve hasta için daha basit, daha hızlı, daha az travmatik bir tekniğe dönüş anlamına gelir!

Paralel tekniğe “tıbbi” denir çünkü ameliyat gerektirmez. Bu teknik bir neşter kullanılmadan gerçekleştirilir ve hastanın herhangi bir yara izin olmamasını ve yüz dokularının ayrılmamasını sağlar.

Paralel teknik aynı zamanda basit lokal anestezi, kısa iyileşme süresi ve dolayısıyla mükemmel gizlilik ile de eş anlamlıdır. Hızlı bir şekilde hayatlarına dönmek isteyen birçok aktif hastanın beklentilerini karşılar.

İplikler, sonucun etkinliğini ve iplerin görünmezliğini sağlamak için,yüzeye değil de hipodermisin (derinin hemen altında yer alan yağ tabakası) ortasına yerleştirilir.

Etkili olması ve doğal bir sonuç vermesi için, bir teknik yağ dokularının orijinal yerlerini yeniden almalarına izin vermelidir. Ancak, derimiz altında, yağ eşit şekilde dağılmaz. İçinde yağın tutulduğu ve şekillerinin yüzümüzün alanlarına göre değiştiği çeşitli bölmelere (veya pedlere) sahibiz. Sonuç olarak, gergi iplikleri, bu alanlara bağlı olarak “vektörler” olarak da adlandırılan farklı yolları izlemelidir.

 Bu nedenle Paralel teknik, farklı alanlara müdahale etmek için yüzün her bir yanına birbirinden bağımsız 3 iplik yerleştirmeyi içerir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, hem elmacık kemiklerinin çökmesiyle nazolabiyal kıvrımının oluştuğu Malar Zone’da ve hem de gıdık (jowl) ve gülme çizgilerinin (marionette lines) ortaya çıktığı Jugal Zone’da yapılacaktır. 

İpliklerin giriş noktası, herhangi bir kırışıklık veya katlanma oluşturmadan dokuların belirgin bir şekilde yukarı doğru hareketini gerçekleştirebilmek için şakak (temporal) bölgesi  (siyah ile işaretli) seviyesine yerleştirilmelidir. İpliğin bu şakak bölgesinin üst kısmında kalan yarısı, ipliğin sarkmasını önlemek için aşağı yönlü kancalara sahipken, bu bölgenin altındaki diğer yarım kısım dokuları kaldırarak asmak için yukarı yönlü kancalara sahiptir.

 Boyun bölgesine müdahale etmek istiyorsanız, bu amaç için dördüncü bir iplik eklemek gerekecektir. Giriş noktası,bu durumda mastoid seviyede olacaktır.

yarı cerrahi teknikler

Cerrah pratisyenleri ayrıca hastalarına “yarı cerrahi”  adı verilen oldukça etkili ve minimal invaziv teknikler de önerebilirler. 

Bu tekniklerin, aynı şekilde önemli doku ayrılması gerektirmediği için gözle görülebilir izlere neden olmaması gibi bir avantajı vardır. Paralel teknik gibi kısa bir sosyal geri çekilme süresiyle de çok hafif sonuçlar veriyorlar. 

Paralel tekniğe göre farkları, Infinite-Threads®’i temporal (şakak) bölgede kas veya periost gibi derin bir yapıya bağlamalarıdır. 

 Bu nedenle Paralel tekniği gibi tamamen tıbbi bir teknikten veya  büyük kesikler, derin yapıların değiştirilmesi ve cildin rezeksiyonunu gerektiren klasik yüz germe gibi gerçek ameliyatlardan bahsetmiyoruz.

 “Yarı cerrahi” tekniklerde, anatominizin yapısı hiçbir şekilde değiştirilmez, Uygulayıcı sadece, sonucun uzun ömürlü olmasını sağlamak için katı dokuları kullanacaktır.  Bu tür bir teknik seçim yüzünüze, elde etmek istediğiniz sonuca, tıbbi geçmişinize göre, ancak bazen de bu yaklaşımı gerektiren tedavilerin bir kombinasyonunu önermek için uygulayıcınız tarafından yapılacaktır.

sadeleştirmeye doğru faydalı bir adım

2015 yılında, Infinite-Thread®’ın doğumuyla hastalarımıza etkili ve her şeyden önemlisi kalıcı bir sonuç garanti etmek istedik! Diğer askı iplikleri tarafından daha önce sunulandan çok daha kalıcı. Sonra Uzmanımız Dr Jean-Paul Foumentèze, iplerin kafatasının tepesinde birleştirilmesiyle, yüzün her iki tarafındaki ipleri sabitlemeye olanak sağlayacak bir teknik düşündü. Bu, yerçekimi etkisi altında zamanla sarkmalarını ve dolayısıyla yıllar geçtikçe sonuçun değişmesini önlemek içindi. Infinite-Lift tekniği henüz yeni icat edilmişti.
İplikler kafa derisinin altında, iki ilmek ile birleştirildi. Böylece bu iki ilmek, daha sonra sonuçların zamanla korunacağını garanti eden bir çatı kemeri görevi gördü. 

Ama yine de bu düşünce, kancaları yeterince verimli olmayan ve sonunda yerçekimi etkisi altında sarkan eski iplik neslinin kullanımından doğmuştur.

Infinite-Thread®, patentli tasarımıyla, hasta için mükemmel yumuşaklıkta kalırken dokuları gerdirmek ve tutmakta çok etkili oluşuyla ve 800 kancası ile büyük bir evrimdir. Materyalleri kalp dikişi (sütürü) gibi önem arz eden alanlarda kullanılanlarla aynıdır ve rakipsiz güç ve güvenilirliği garanti eder.

 

Infinite-Thread,kendisini karmaşık tekniklerden kurtarmak ve klasik yüz gerdirme yöntemiyle aynı sonucu daha basit bir şekilde hastaya sunmak için tasarlandı.

Bugün, Infinite-Lift tekniğinin bittiğine ve “Paralel” teknik gibi basit tekniklerin mükemmel sonuçlar sunduğuna ve birçok avantaj sağladığına dair kanıtımız var:

BU TEKNIK KARMAŞIKTI ANCAK NİHAYETİNDE, KALICI ASKI İPLİĞİNİN KULLANIMINA BİR ANLAM KATTI.

Ama yine de bu düşünce, kancaları yeterince verimli olmayan ve sonunda yerçekimi etkisi altında sarkan eski iplik neslinin kullanımından doğmuştur. 

Infinite-Thread®, patentli tasarımıyla, hasta için mükemmel yumuşaklıkta kalırken  dokuları gerdirmek ve tutmakta çok etkili oluşuyla ve 800 kancası ile büyük bir evrimdir. Materyalleri kalp dikişi (sütürü) gibi önem arz eden alanlarda kullanılanlarla aynıdır ve rakipsiz güç ve güvenilirliği garanti eder. 

Infinite-Thread,kendisini karmaşık tekniklerden kurtarmak ve klasik yüz gerdirme yöntemiyle aynı sonucu daha basit bir şekilde hastaya sunmak için tasarlandı. 

Bugün, Infinite-Lift tekniğinin bittiğine ve “Paralel” teknik gibi basit tekniklerin mükemmel sonuçlar sunduğuna ve birçok avantaj sağladığına dair kanıtımız var:

  • Daha kısa çalışma süresi (1 saat) 
  • Hasta için daha hafif sonuçlar
  • Hastanın görünüşünü açmak için daha büyük bir kabiliyet
  • Etkili ve uzun ömürlü bir boyun tedavisi!