Niçin Thread Lift?

İple ilk gerçek yüz gerdirme

Hepimizde zamanla gıdık, nazolabial kıvrımlar ve gülme çizgileri ortaya çıkar. Ayrıca elmacık kemiklerimizin boynumuz gibi sarktığını görüyoruz. Bunlar yaşlanmanın evrensel belirtileridir.

Infinite-Thread onları kalıcı bir şekilde yok etmek için geliştirildi.

İplikle gerdirme neden bir çözümdür?

Çünkü deri altı dokular zamanla çöker.

Yağ dokularının (aynı zamanda hipodermis olarak da adlandırılır) yüzün üst bölgesinden alt bölgesine sarkması, bu yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle, bu dokuların orijinal konumlarına yeniden çekilmesini sağlayan bir tedaviyi tercih etmek gerekir. Bu tam da, çok sayıda küçük kancasıyla deri altı dokuları yakalayan ve hafifçe kaldıran Infinite-Thread®’ın geliştirilme amacıdır.

Bazı yüz yağ dokularının erimesi gibi birçok değişimin olması doğru olsa da, bu zamanla azalır. Hatta 80 yaşına kadar deri altında, derin ve yüzeysel toplam yağ kütlesinde hafif artış bile olur. Oval ve boynun yırtılması, elmacık kemiklerinin çökmesi, çene torbalarının ortaya çıkması, nazolabial çizgileri ve öfke çizgileri esasen erimenin değil de sarkma olgusunun sonucudur.

Kendinizi ikna etmek için çok basit bir test yapabilirsiniz. Sırtüstü yere uzanın ve yüzünüze bir aynayla bakın. Tüm bu yaşlanma belirtilerinin o zaman neredeyse kaybolduğunu göreceksiniz. Bu, eski yerine gelen doku miktarının ve de yer çekiminin etkisine karşı mücadelenin kanıtıdır.

İplikle gerdirme işlemi şimdi, Infinite-Thread®’ı hastanın ihtiyaçlarına en uygun modern teknikle birleştirerek dokunun yeniden eski konumuna getirilmesini mümkün kılmaktadır. 

Mükemmel bir şekilde uyarlanmış bir prosedür olmanın ötesinde, Thread& Lift çözümünün birçok avantajı vardır: 

Bizim çözümümüz hastaya, gözle görülür şekilde güzelleştirilmiş bir görünüm sunar. Uzmanlarımız tarafından gözlemlenen ortalama gençleştirme 5-10 yıl arasındadır.

Bu gençleştirme, Infinite-Thread®’in kancaları sayesinde sarkmış dokuların orijinal konumlarına yeniden getirilmesinin anlık sonucudur. Deri altı yağının kaymasıyla oluşan kıvrımlar, çizgiler ve diğer çene altı torbaları büyük ölçüde giderilir ve hatta bastırılır. Elmacık kemikleri yeniden belirginleştirilir ve çene hattı sıkılaştırılır.


Ancak bu gençleşme, birkaç ay sonra iyileşmiş bir cilt kalitesinden de kaynaklanmaktadır. Cilt eski tonunu kavuşur ve dolgunlaşır. Henüz bir çalışma yapılmamasına rağmen, hem hastalar hem de doktorlar bu oluşumu doğrulamaktadır. Uzmanlarımız, cildin vaskülerizasyonundaki bu iyileşmenin (cildin canlanmasını) aşağıdaki şekilde açıklanabileceğinden eminler. Yağ (hypodermis)sarktığında, içerdiği kan damarlarını aşağı sürükler. Bu damarlar cilt ile (epidermis ve dermis)temas halindedir ve onu “besler”. Hipodermisin sarkması, bu damarların uzamasına ve sonuç olarak çaplarının daralmasına neden olur. Daha az beslenme, cildin kalitesini ve rengini kaybetmesine neden olur. Hipodermiyi gerdirme yöntemiyle eski konumuna getirmek, damarların eski boyutlarına geri dönmelerini sağlar ve böylece de cildi eskisi gibi beslemeye başlarlar ve cildin daha iyi bir kalitede eski haline dönmesini sağlamış olurlar. Bu genellikle gerdirme işleminden 3 ila 4 ay sonra ortaya çıkar.

Doğal bir sonucun bu güvencesi, Thread & Lift çözümünün birçok avantajının sonucudur.

Herşeyden önce, Infinite-Thread® ürünümüz sadece,askı ipleriyle yüz germe işini mükemmel şekilde gerçekleştiren sertifikalı uygulayıcılara satılmaktadır. Bu uzmanlık onların,her hastanın ihtiyacına göre ipliklerin en iyi şekilde konumlandırılmasını belirleyebilmelerini sağlar. Bu konumlandırma, hastanın yağ dokularının sarkarken doğal olarak izledikleri yollarla örtüşmelidir. Bu şekilde, iplikler bu deri altı dokuları, doğal eksen boyunca zıt yönde kaldıracaktır. Böylece orijinal konumlarında yeniden konumlandırılırlar.


Bu yolların belirlenmesi, daha bilimsel olarak “vektör” olarak adlandırılır ve bu vektörler müdahaleyi farkedilmez kılarak hastaya doğal bir gençlik görünümü kazandırır.


sonra, ipliğimizin kullanımı, herhangi bir cerrahi müdahale veya neşter kesiği gerektirmez. Bu aynı zamanda yara izinin oluşmaması anlamına gelir. Bu nedenle, cerrahi yüzgerdirmede doğal olmayan bir görüntüye neden olan müdahale noktasını, göz önünde olmayan kulak arkasına saklamaya gerek duyulmaz.


Ayrıca , hastanın dokuları ipliğimizi yerleştirmek için kullanılan iğne ile risk altında değildir. Bu “küt” iğne denilen kesinlikle kesmeyen bir iğnedir. Sinir veya kan damarını zedeleme riskinden kaçınmak için dokuları kesmemeli, bu nedenle dokular için yumuşak yapıdadır. Dahası, Optimum kaliteyi ve Thread & Lift yüz germe uygulamasına mükemmel uyacak bir şekli garanti etmek için bu iğneleri kendimiz üretiyoruz.

Son olarak, yüzün özellikleri hareket halinde olduğu gibi istirahatte doğal kalır. Yüz genişlemez çünkü germe ipleri yüze hacim katmaz. Ek olarak, eğer prosedür,iyi bir endikasyonlu hastaya, eğitimimiz sırasında öğretilen teknik bilgilere göre uygulanırsa hiçbir kırışıklık veya çukur ortaya çıkmaz.


Kendiniz için doğal bir sonuç arayışının ötesinde, bu ölçüt ayrıca,kendi seçimini arkadaş çevresine doğrulatmak zorunda kalmamayı da mümkün kılar. Müdahale, hasta ile uygulayıcısı arasında kalır. Sevdikleriniz sizin daha iyi göründüğünüzü farkedecekler. Size tatilden dönüp dönmediğinizi soracaklar ve kozmetik bir müdahaleden faydalandığınızı anlamaları çok düşük bir ihtimal olacaktır.

Sonucun kalıcılığı, kullanılan iplerin kalitesine ve aynı zamanda konumlarının stabilitesine bağlıdır. Bu, Infinite-Thread®’ın ve sertifikalı uygulayıcılarımız tarafından kullanılan ileri tekniklerin taahhüdüdür.

Nitekim, bir gerdirme işlemi sonrası sonuç kaybı her zaman 3 nedenden dolayı açıklanabilir:

 • Vücut tarafından emilim
 • İpliğin uzatılması
 • Kancalar yetersiz takılma

“Çözümümüz” sayfasında açıkladığımız gibi, Infinite-Thread® bu 3 probleme karşı% 100 önlem almak için gerekli tüm nitelikleri bir araya getirir.


Öncelikle, Infinite-Thread® polyester (kalp sütürlerinden) ve tıbbi sınıf katı silikondan (protezler gibi tıbbi cihazlar için referans malzeme) gibi biyo-uyumlu ve kalıcı malzemelerden yapılmıştır. Bu maddeler nötraldir ve vücut tarafından emilmezler ve neredeyse hiç fibroz reaksiyonu yaratmazlar. Kalıcı gergi ipliği için en güvenli ve en uygun malzemelerdir.


İkincisi, Infinite-Thread® zamanla uzamaz. Malzemeleri implante edildikten sonra herhangi bir deformasyona uğramaz ve hepsinden öte elastik değildir. Bu, sonucu uzun süre korumak için çok önemlidir. Gerçekten de, elastik bir iplik daima eninde sonunda zamanla uzar. İplik bir gün orijinal şeklini geri kazanma yeteneğini kaybeder ve bildiğiniz elastik nesnelerde olduğu gibi sarkar. 

Son olarak, Infinite-Thread®’ın tüm uzunluğu boyunca 800’den fazla kancası vardır. Sayıları ve patentli şekilleri sayesinde, diğer kalıcı germe ipliklerine* göre ortalama % 60 daha fazla bir çekiş verimi sağlar. Bu çekiş kabiliyeti ayrıca ipliğin,uygulayıcınızın yerleştirdiği yerde uzun yıllar boyunca sabit kalmasını ve elde edilen sonucun uzun vadeli olmasını garanti eder.

2018 yılında, Thread & Lift tarafından 40’dan fazla farklı iplik laboratuvarda test edilmiştir.

Thread & Lift çözümü,her bir hasta için tam bir anlaşılmama garantisi verir.

Doğal sonucun ötesinde, ipliğimizin cilt altında tamamen görünmezliği sayesinde, anlaşılmama garantisi verilir. Cilt yüzeyine yakın yerleştirilmez, kaslardan yeterince uzaklıkta ve orta hipodermise yerlestirilir. Ayrıca dokunulduğunda dahi acı hissedilmez.

Infinite-Thread® iz bırakmaz, “şişlik” yaratmaz. Bu nedenle, kuaför ya da dişhekiminin farkına varması imkansızdır. (Çok sayıda hasta uzmanlarımıza sorduğu için bir açıklama getirmek istiyoruz: ipliğimiz metalik değildir ve bu nedenle dedekörlü kapılarda ötmez.)

Bu anlaşılmama ayrıca, basit bir lokal anestezi ile halledilebildiğinden hastaneye yatış gerektirmemesi ile de desteklenir. İşlem sadece 1 saat 15 dakika sürer. Bunun 15 dakikası anstezi için harcanır. Hasta daha sonra doğrudan eve gidebilir. (Yine de araba ile seyahat durumunda birinin eşlik etmesi önerilir.)

Son olarak,normale dönme süresi çok kısadır. Uygulama sonrası 3-8 günde normale dönülür. Yani oluşan ödem hemen hemen tamamen yok olur. Çok nadir de olsa bazı vakalarda morarma ya da hematom gelişebilir ki çok hafif oldukları için makyajla bile gizlenebilirler.

“Kalıcı” terimi korkutucu olabilir ve tamamen farkındayız. Bununla birlikte; amacı, doğası gereği hidroliz yoluyla yok olmak için saldırıya uğrayan emilebilir ürünlerin aksine,kalıcı olması hasta için daha yüksek bir güvenlik işaretidir, çünkü vücudun ipliği kabul ettiği ve ona saldırmadığı anlamına gelir.

Ek olarak, Infinite-Thread®’ı seçmek demek, fikrinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz demektir. Hasta talep etmese bile, kalıcı bir iplik her zaman için kesinlikle geri çıkartılabilir olmalı ve yaşam boyu vücutta taşımak zorunda olunmamalıdır. Bu nedenle Infinite-Thread®’i, her zaman için geri çıkartılabilecek şekilde tasarladık:

 • Kolayca
 • Uygulamadan yılla sonra bile
 • Herhangi bir patalojik değişim (sekuela) olmadan

Hastanın yüzü basitçe ilk görünümüne dönecektir.

Bu geri çıkartma, ipliklerimizin zaman içinde bir bütün kalma garantisi ve vücut için yumuşak olan hammadesi ile mümkün olmaktadır. Subkutan dokuların şişmesini sağlayan basit bir anestetik ürünün enjeksiyonu sayesinde ipliğin çıkarılması kolaylıkla yapılır. İplik, herhangi bir dokuya zarar vermeden, herhangi bir karışıklık yaratmadan ve geçişinden hiçbir iz bırakmadan çıkarılır.

Bu geri çıkartma, Infinite-Thread® ® ‘in kolayca tespit edilebilecek şekilde tasarlanması sayesinde kolaylaştırılmıştır. Mor rengi doğal bir insan dokusuyla karıştırılmasını imkansız kılar ve içeriği ultrason için kesinlikle görünür olmasını sağlar.

Infinite-Thread® CE işaretlidir. Bu, Avrupa Birliği’nin tıbbi cihazlar için çok katı gereksinimlerini karşıladığı anlamına gelir. Ayrıca, bu gerdirme ipliği, 50 yılı aşkın bir süredir kalıcı tıbbi cihazların altın standartları olan polyester ve katı tıbbi sınıf silikon olan biyomalzemelerden yapılmıştır.

Bu biyouyumlu malzemeler, tıp ve cerrahi tarafından 1960’lardan bu yana kullanılan referanslardır.

Dahası, ipliğimizin bir tarama veya MRI’nın yapılmasına engel olmadığını not etmek önemlidir. Tıbbi kontrol ne olursa olsun, yapılması veya sonuçları ile ilgili olumsuz bir etkisi yoktur. Bir kaza sonrası yapılacak olan acil müdahalede,doktor veya cerraha herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Son olarak, Thread & Lift yüz germe,herzmanki gibi sadece ihtiyati nedenle hamile kadınlar hariç,sağlık ve güvenlik için herhangi bir kontrendikasyon sunmamaktadır. Kahverengi, kırmızı lekeler ve hatta gül hastalığı (rosacea) tedavisinde lazer kullanımı hiçbir şekilde kontrendikasyon değildir. Benzer şekilde, hemen uygulama sonrası bile güneşe maruz kalmanın bir riski yoktur.

Radyofrekans, kızıl ötesi ve odaklanmış ultra-sound’dan, herhangi bir iplik gerdirme işleminden sonra, sadece etkiyi azaltacağı için, kaçınılması gerektiği not edilmelidir. Bu işlemler, deri altı dokuları ısıtma ve yumuşatma etkisine sahiptir ve sonuç olarak da gergi ipi tarafından dokuların tutulması zorlaşacaktır. İpler sağlam kalırken, sonucun kalitesi düşecektir. Bu nedenle bu durum, güvenlik değil ama tesir anlamında konrediksiyon oluşturur.

Thread & Lift çözümünün bir diğer önemli avantajı, neredeyse tüm hastalar için yapılmış olmasıdır:

 • Kadınlar ve erkekler için
 • Tedavisel olmadığından sigara içenler ve içmeyenler için
 • Kötü bir yara izi riski olmadığı için, açık ve koyu tenler için
 • Geçmişte halihazırda cerrahi yüz gerdime operasyonu yaptırmış hastalar için
 • Gelecekte cerrahi yüzgerdirme operasyonu yaptırmayı düşünen hastalar için

Operasyon sonrası hafif etkiler
işlem sonrası karşılaşılan etkiler sadece şakak ve yanaklarda oluşan hafif ödemlerdir.

ödemler,İki faktörün neden olduğu iltihaplanmanın sonucudur. Birincisi, operasyon sırasında enjekte edilen lokal anestezidir ki bu , ne ağrı ne de hematom olmaması için gereklidir. İkincisi ise müdahale sırasında ipliğin geçişidir.

Hiçbir durumda bu ödem, vücudun Infinite-Thread®’in kendisine bir tepkisi değildir. İğnenin geçişine ve ipliğin yerine oturmasına bir tepkidir. Bu nedenle bu ödemler,ortalama 15 gün içinde kesinlikle kaybolur ve ipliğin varlığına rağmen devam etmez.

Bu ve bunun sadece postoperatif etkisinin açıklayıcı bir şeması

işlem sonrası karşılaşılan etkiler sadece şakak ve yanaklarda oluşan hafif ödemlerdir.

ödemler,İki faktörün neden olduğu iltihaplanmanın sonucudur. Birincisi, operasyon sırasında enjekte edilen lokal anestezidir ki bu , ne ağrı ne de hematom olmaması için gereklidir. İkincisi ise müdahale sırasında ipliğin geçişidir.

Hiçbir durumda bu ödem, vücudun Infinite-Thread®’in kendisine bir tepkisi değildir. İğnenin geçişine ve ipliğin yerine oturmasına bir tepkidir. Bu nedenle bu ödemler,ortalama 15 gün içinde kesinlikle kaybolur ve ipliğin varlığına rağmen devam etmez.

Bu ve bunun sadece postoperatif etkisinin açıklayıcı bir şeması
activity faliyetin devam etmesi

1.hafta

 • Ödem
 • Uygulama sonrasıilk hafta boyunca şakakların ve yanakların şişmesi
 • alerji riski,yara veya kan toplanması (hematoma) olmaz. Uygulama öncesi kan sulandırıcı alırsanız,sadece morarma olabilir.

2. hafta

 • Ödem yavaş yavaş kayboluyor çok az bir ödem kalmaya devam eder

3-4. hafta

 • Tamamen stabilize sonuçlar
 • çok nadir de olsa ödem kalabilir
 • çok hafif ödem, çok nadir hastalarda 3. veya 4. haftalara kadar devam eder.

Thread & Lift prosedürünün neden olduğu ağrı, müdahaleyi takip eden ilk 3 gün boyunca basit analjezik kullanımıyla çok iyi tedavi edilir. Sonrasında, ortalama olarak 15 gün içinde tamamen yok olacak hafif bir rahatsızlık haline gelir.

Uygulama sonrası bu ağrının açıklayıcı bir şeması :

1.hafta
3. gün
tedavi edilecek ağrı
Şakak ve bazen de mastoid ağrıları basit analjeziklerle tedavi edilir

Ağrı çok hafif hissedilir
Ağrı belirgin bir şekilde azalır
Ağrı ,herhangi bir ağrı kesici almayı gerektirmeyecek derecede azalır.

2.hafta
rahatsızlık çok azalır.

rahatsızlık 2.hafta boyunca hergün birkaç dakika hissedilmeye devam edebilir.

3.hafta
tamamen stabil sonuçlar

hastalardan edindiğimiz duyumlara göre, bu küçük geçici rahatsızlıklar 1 veya 2 hafta daha devam edebilir.

Özellikle hasta tarafından alınan pıhtılaşma önleyici maddeler nedeniyle, işlemin morarma veya hematom yapmasına neden olabileceği çok nadir durumlar vardır. Bu belirtiler her zaman minimum olacak ve çok hızlı bir şekilde kaybolacaktır.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi, iple gerdirmenin de karşılaştığı kısıtlamalar vardır. Bu kısıtlamalar üç tanedir.
Vücut

Üç kısıtlamanın ilki, uygulama bölgesiyle ilgilidir. Tecrübelerimize göre, aslında sadece yüz ve iyi bir uygulama bölgesidir.

Ne yazık ki, vücudun geri kalanı hiçbir yerini askı ipliği ile düzgün bir şekilde tedavi etmek mümkün değildir. Vücudun belirli bölgelerinde desteklenecek dokuların ağırlığı,-örneğin kalçada olduğu gibi- sonucun etkinliğini ve kalıcılığını olumsuz etkiliyor.

Esneklik Kaybı
İkinci kısıtlama, yüz derisinin derin katmanlarının yaşlanmasından kaynaklanmaktadır. Bu yaşlanma yüksek bir elastikiyet kaybına yol açtığında, ki bu kulağın önünde 1 cm’den daha fazla derinin kesilmesi gerektiği anlamına gelir ve bu da cerrahi servikal gerdirme gerektirir. Bu cilt rezeksiyonunun gerçekleştirilmesi ve fazla cildi ortadan kaldırılması sadece cerrahi müdahale ile olur.
Derin kırışıklar

Üçüncü ve son kısıtlama, yüz derisinin yüzeysel katmanlarının yaşlanmasından kaynaklanmaktadır.

derin kırışıklıkların çok sayıda olması durumunda, cilde mesela derin soyma (deep peel) veya lazerle yeniden yüzey oluşturma (resurfacing laser) gibi yüzey tedavisi uygulamak gerekecektir. Ancak bundan sonra Thread & Lift yüz gerdirme işlemi ile dokular eski yerine getirilebilir.